4 האטרקציות שאתם לא רוצים לפספס בוינה

4 האטרקציות שאתם לא רוצים לפספס בוינה 😍

מי שמשתף לא מפחד 💪

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

5 האטרקציות שאתם לא רוצים לפספס בוינה, אתם מוכנים? 

 1. בית הונדרטוואסר (Hundertwasserhaus)וינה, בירת אוסטריה, מזמנת למטיילים בה שפע של אטרקציות, אחת היוצאות דופן שבהן היא המפגש עם הארכיטקטורה ה"משוגעת" (בלשון המעטה) של האמן הונדרטוואסר, שנחשב בעיני רבים בווינה בעיקר כקוריוז ופחות כאמן חשוב ומשפיע.בית הונדרטוואסר הינו מופע ארכיטקטוני מבריק ברובע ה-3. מדובר על בית מגורים רגיל, שהפך ליצירת אמנות. הכבוד שייך לאמן היהודי Friedensreich Hundertwasser.
  הבניין הוא יצירת אמנות צבעונית ומעוררת, שעל פי מספר המבקרים בו מדי שנה, שווה הצצה.
  שימו לב שניתן לראות את המבנה מבחוץ בלבד, כאשר המוזיאון המציג את יצירותיו המרשימות של הונדרטוואסר נמצא במרחק 3 דקות הליכה מהמקום.
  הבית מעוצב על פי משנתו של הונדרטוואסר כי כל אדם צריך שלוש שכבות של עור: העור של גופו, בגדיו, והבית בו הוא מתגורר. לכן, גם הארכיטקטורה צריכה לתת ביטוי לנפש ולא לקבע את האדם ולהגביל אותו והיא צריכה להשתלב באופן הרמוני עם הטבע.מבט היסטורי:
  ביוזמת קנצלר אוסטריה ברונו קרייסקי הזמין ראש עיריית וינה לאופולד גראץ את הונדרטוואסר בשנת 1977 לבנות בעיר מתחם מגורים על פי רעיונותיו האדריכליים. כיוון שהונדרטוואסר לא היה אדריכל בהכשרתו צירפה אליו העירייה לבקשתו אדריכל שייצור תוכניות על פי רעיונותיו. האדריכל, יוזף קרווינה (Josef Krawina), הכין תוכנית ראשונית למבנה, שאותה דחה הונדרטוואסר על הסף כמנוגדת לרעיונותיו. הוא הביא להחלפתו של קרווינה באדריכל פיטר פליקן (Peter Pelikan), אשר היה לשותפו של הונדרטוואסר גם בתכנון מבנים אחרים.

  המבנה הוקם בשנים 1983 עד 1985. הוא נחנך ב-17 בפברואר 1986 וביום זה ביקרו בו 70 אלף איש. מאז ביקרו בו מיליוני מבקרים.

  הבניין בנוי מלבנים. בהתאם לרעיונותיו של הונדרטוואסר מצויות בו רצפות גליות, גג המכוסה באדמה ועשב, עצים גדולים הצומחים מתוך חדרי הדירות וענפיהם מציצים מחלונותיו. חזיתות הדירות השונות וכן החללים הפנימיים שלהן צבועים ומקושטים בסגנונות שונים. המבנה מכיל 52 דירות בגדלים שונים, ארבעה משרדים, 16 מרפסות פרטיות ושלוש מרפסות ציבוריות. נטועים בו 250 עצים ושיחים, שעבורם נעשה שימוש בבניין שימוש כ-900 טון אדמה, והם משתרעים על שטח כולל הגדול משטח המגרש שעליו נבנה הבניין.

 2. גן החיות שונברון או גן החיות של וינה (Tiergarten Schönbrunn)גן החיות של וינה הממוקם בפארק ארמון שונברון הוא גן החיות העתיק ביותר בעולם שעודנו פעיל כיום.
  גן החיות מהווה אתר מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו בשל היותו חלק ממתחם ארמון שונברון.היסטוריה:
  גן החיות שונברון הוקם בתור מתחם מלכותי ב-31 ביולי 1752.
  מאז הקמתו עבר הגן שינויים רבים, אולם הוא עדיין פעיל במקום בו הוקם.
  את גן החיות יסד הקיסר פראנץ הראשון, בעלה של מריה טרזה, אשר רצה להקים גן חיות מלכותי במושב הקיץ שלו.
  בעבר כלל הגן מספר מועט של מינים שהוחזקו ב-12 כלובי-ברזל קטנים ואחידים, שהיו ממוקמים זה ליד זה כדי לאפשר צפייה בכל בעלי החיים.
  הקיסר התנגד להבאת טורפים לגן החיות בגלל שריחם הפריע לו, ולכן בתחילת דרכו כלל גן החיות מיני אנטילופות שונים ועופות, עם הזמן קיבל גן החיות שונברון בעלי חיים נוספים שניצודו בארצות רחוקות בעת מסעותיו של הקיסר ואנשים אחרים או נקנו מקרקסים וגני חיות נודדים.
  דובי קוטב לדוגמה, הובאו מהאזור הארקטי בשנת 1873.
  בעלי חיים אחרים, דוגמת הג'ירף, לא שרדו את המסעות ומתו בדרך.
  בתקופת התפתחותו של גן החיות בעלי החיים הוחזקו בתנאים לא טובים ורבים מהם סבלו מרעש הקהל הרב, מתזונה לקויה וטיפול לא נכון.
  החל מהמחצית השנייה של המאה ה-20, עם התפתחות גני החיות ברחבי העולם, השתכלל מאוד גן החיות ותנאי אחזקתן ורווחתן של החיות השתפרו.
  כיום מחזיק גן החיות מינים רבים מאוד של בעלי חיים, מהם מינים בסכנת הכחדה, במתחמים גדולים יחסית – יותר מבעבר, ונעשים מאמצים לדמות את סביבתן הטבעית של החיות.
  ב-14 ביולי 1906, בגן החיות שונברון נולד הפיל הראשון שנולד בגן חיות אי-פעם.
  בשנת 1980 הוחזקו בגן כ-4,000 בעלי חיים ממינים שונים, אולם מאז המספר הצטמצם בשל המגמה לשפר את תנאי חייהן של החיות, וכיום מוחזקים בגן כ-2,500 בעלי חיים.
  גן החיות שונברון הוא מגני החיות המעטים בעולם המחזיקים פנדה, בעל חיים המצוי בסכנת הכחדה וקשה מאוד לגדלו בשבי.מוקדי התעניינות אחרים הקיימים בגן החיות הם ביתן יער הגשם בו עוברים המבקרים דרך צמחייה המדמה את יער האמזונאס וצופים בבעלי חיים שונים ואקווריום גדול המאפשר למבקרים לצפות בבעלי חיים ימיים.
  גן החיות מציע למבקרים פעילויות סמליות כגון "אימוץ בעל-חיים" בעבור תרומת כסף.
  פעילויות אחרות כוללות, לדוגמה, השכרה של אזור מסוים בגן החיות עבור קיום אירוע.
  בנוסף למתחמים הרגילים, בגן החיות מתחמים ייעודיים עבור קבוצות מסוימות של בעלי חיים או עבור אזורי מחיה מסוימים, בהם הם מוחזקים בתנאים המיוחדים המתאימים להם.
  קיימים מתחמי זוחלים, עופות, חרקים ומתחמי ביצת מנגרובה, מדבר ומערה.
  בתחילת 2004 נפתח בגן החיות מתחם "פולריום" (מהמילה polar – קוטב) שבו מוחזקים בעלי חיים מאזור הקוטב, הרגילים לסביבה קרה מאוד.
  בשנת 1992 הועבר הגן לבעלות פרטית ומאז ועד שנת 2007 הוא נוהל על ידי הלמוט פכלאנר, המכהן גם כנשיא הקרן העולמית לשימור חיות הבר באוסטריה.
  פכלאנר הצליח לחדש חלקים רבים בגן החיות, בתחילת 2007 פרש פכלאנר, ומאז מנהלת אותו סגניתו.
  גן החיות שונברון לוקח חלק בתוכניות שימור מינים בסכנת הכחדה ופעילויות מחקר מדעי, והוא חבר באיגוד גני החיות והאקווריומים האירופאי ובאיגוד גני החיות האוסטרי.
  גן החיות מפעיל גם תוכניות הכוללות פעילויות חינוכיות עבור קבוצות של ילדים המבקרים בגן מטעם בית ספרם.
  בגן החיות שונברון אירעו במשך השנים מספר תאונות טראגיות בין בעלי החיים למטפליהם.
  בשנת 2002 תקף והרג יגואר עובדת בגן החיות לעיני המבקרים, בשעה שהאכילה אותו, מנהל גן החיות, פכלאנר, ניסה לסייע לעובדת המותקפת, אולם ניסיונותיו נכשלו והוא נפצע ברגלו.
  בפברואר 2005 מחצה פילה צעירה למוות את אחד מהמטפלים בגן החיות, המקרה עורר עניין בתקשורת, והעיתונות לחצה על פכלאנר להתפטר.

  שעות פתיחה :
  חודש ינואר החל משעה 9:00 בבוקר ועד לשעה 16:30
  חודש פברואר החל משעה 9:00 ועד לשעה 17:00
  חודש מרץ החל משעה 9:00 ועד לשעה 17:30
  חודשים אפריל – ספטמבר החל משעה 9:00 ועד לשעה 18:30
  חודש אוקטובר החל משעה 9:00 ועד לשעה 17:30
  חודשים נובמבר – דצמבר משעה 9:00 ועד לשעה 16:30

  דרכי הגעה :
  לגן החיות שנברון מומלץ להגיע עם הרכבת תחתית U4 הירוקה, לרדת בתחנת שונברון (Schonbrunn).

 3. עמק הוואכאו – wachau valleyאחת הסיבות לכך שאוסטריה היא אחד היעדים המומלצים ביותר לביקור באירופה היא הניגודים שמאפיינים אותה.
  יש בה ערים עמוסות באטרקציות מרתקות מבחינה היסטורית ותרבותית (הדוגמא המובהקת היא וינה), אך גם אזורים שמציגים את הטבע והנוף היפים ביותר שיש.מי שמבקר בוינה בפעם השניה או יותר, או מי שמבקר לתקופה ארוכה ישנה אופציה לערוך טיולי כוכב בסביבה הקרובה שלה ואפשר ליהנות מכל העולמות ולטעום עוד מהקסם של אוסטריה.
  עמק הווכאו (Wachau Valley), אזור הכרמים המפורסם של אוסטריה, הוא אופציה מומלצת במיוחד לטיול יום מוינה.
  העמק מושך אליו תיירים מכל העולם, במיוחד בשל יינותיו המשובחים והעיירות העתיקות וההיסטוריות שבו, ווהוא הוכרז כאתר מורשת עולמית.עמק הווכאו משתרע על פני כ-40 ק"מ, בין העיירות מלק (Melk) וקרמס (Krems), ממש על גדותיו של נהר הדנובה. פרט לעיירות הנ"ל, מומלץ גם לבקר בעיירה דורנשטיין שבה נכלא המלך האנגלי ריצ'רד לב הארי על ידי הדוכס לאופולד החמישי.
  העמק כולל את כל מה שציורי ופסטורלי גם יחד: עיירות הנמצאות על גבי צוקים גבוהים, שלל מבנים עתיקים (מנזרים, טירות, ארמונות, מצודות ועוד), כרמים, יקבי בוטיק ועוד.

  העיירה מלק נחשבת בעיני רבים לגולת הכותרת של העמק. היא ידועה בסמטאות הציוריות שלה ובמבנים העתיקים, כאשר את עיקר תשומת הלב מקבל מנזר Stift Melk המרשים. זהו מנזר בנדיקטיני, הממוקם על צוק מעל העיירה וכולל את הקבר של קדוש קתולי מפורסם.

  מומלץ לערוך סיור מודרך בתחומי המנזר ולהתוודע בדרך זו להיסטוריה המרתקת שלו, יחד עם יצירות אומנות מעניינות בהן תיתקלו. בנוסף, במנזר נקודת תצפית שמשקיפה על כל היופי שנמצא סביב.

  מומלץ מאד שלא לוותר על קרמס (Krems), הממוקמת כאמור בקצה השני של העמק.
  זוהי עיר עתיקה ויפה מאד, הנחשבת לאחד המוקדים העיקריים לייצור יין באוסטריה.
  בתי היין האופייניים למקום עונים לשם "הוירגה" (Haurige): אלו הם בתים משפחתיים שמגישים את היין, לרוב לצד אוכל ביתי.

  שימו לב שהחוקים האוסטריים המסורתיים מאפשרים לכל הוירגה להגיש אך ורק יין שהופק בו, וכן שרק שלוש הוירגות יכולים להיות פתוחים בכל שבוע במקום מסוים. אם תמצאו זרי קש על גבי הדלת של הבית או בסמוך לו, הרי שזוהי המקבילה המקומית לשלט OPEN.

  את הכרמים בהם תעברו בדרך בוודאי לא ניתן להוציא מתוכנית הטיול שלכם.
  מומלץ לערוך סיור ביקבים, ללמוד על הליך הפקת היין ולהיחשף לריחות ולטעמים משכרים (לעיתים, תרתי משמע). היין באזור הוא איכותי מאד, אולי מהאיכותיים באירופה, כאשר המחירים די סבירים: כוס יין תוכלו לשתות תמורת 2-2.5 יורו, בעוד שעל בקבוק יין – מזכרת יוצאת מהכלל מהטיול באוסטריה – תשלמו בין 7 ל-16 יורו, בהתאם לסוג היין ולטיבו.

  העובדה שהיינות מבוססים על הענב הלבן גרינר ולטלינר, ממנו מפיקים יינות זקט או ויריגר, מבטיחה חגיגה של טעמים. חובבי היין יוכלו לבקר בנוסף במוזיאון חביב המוקדש לתחום וממוקם בקרמס.

  דרכי הגעה לעמק הווכאו
  עמק הווכאו ממוקם במרחק של 80 ק"מ ממערב לוינה, כאשר ההגעה אליו באמצעות רכב שכור נחשבת לפשוטה מאד.
  בתוך וינה עצמה מומלץ להתנייד באמצעות התחבורה הציבורית, אך ביציאה מהעיר זוהי האופציה הנוחה ביותר. כדי להגיע לעמק יש לנסוע על גבי הכביש המהיר עד למלק, ומשם להמשיך לאורך הדנובה, עד כביש שלוש, עד לעיירות דוגמת קרמס, טולן או קלוסטנרבורג.

  שימוש ברכב שכור
  רכב ניתן לשכור ממרכז וינה בבוקר, לצאת לטיול לעמק הווכאו ולהחזיר את הרכב השכור לחניון חברת ההשכרה. כך תוכלו להנות מיום טיול מדהים ולפתור את בעיית החניה במרכז העיר וינה. (את הרכב ניתן להחזיר גם לאחר שעות הפעילות).

  שימוש בתחבורה ציבורית
  אופציה אחרת לביקור בעמק היא באמצעות רכבת היוצאת מוינה (תחנת westbahnhof) ומגיעה עד לעיירה מלק. ניתן לטייל בעיירה רגלית ולהמשיך ממנה באוטובוס ליעדים אחרים בסביבת העמק.

  שייט ממלק לקרמס
  מסלול אחר, חווייתי אפילו יותר, הוא לשוט ממלק עד לקרמס, מה שמאפשר מעבר לחווית השייט גם לראות את העמק מזווית אחרת, מחמיאה לא פחות. ביקור בשתי העיירות המרכזיות (כולל במנזר ובבית יין אחד לפחות), עם או בלי שייט, יאפשר לכם לארגן יום טיול עמוס ומהנה במיוחד.

  בתחנת westbahnhof ניתן לקנות כרטיס משולב הכולל רכבת לעיר מלק, שייט ממלק לעיירה קרמס ומשם רכבת חזרה לוינה.

  טיול מאורגן
  בוינה תוכלו למצוא טיול מאורגן לעמק הווכאו באוטובוס תיירים, במידה ותבחרו באופציה הזאת תוכלו ליהנות ממדריך מקומי שייתן לכם הסבר מקיף על העמק, העיירות והיקבים. הסיור נערכים לרוב בשפה האנגלית.

 4. פארק פראטר (Prater park)כמו בכל עיר גדולה, במרכז העיר יש ריאה ירוקה, בלונדון זה ההייד פארק, בניו יורק סנטרל פארק ובוינה זה הפראטר פארק.הווינאים מתגאים בפארק שלהם, הפארק מדורג במיקום גבוה בקטגוריית הפארק העירוני הטוב ביותר,זה הוא פארק השעשועים העתיק ביותר בעולם והפארק הגדול באוסטריה, הוא משתרע על השטח בין נהר הדנובה לתעלת הדנובה שחוצה את העיר וינה, אורכה של השדרה הראשית בפארק היא 4.5 ק"מ והשטח הכולל של הפארק הוא יותר מ-600 דונם הכוללים מרחבי דשא רחבי ידיים, פינות ישיבה מוצלות, מסלולי ריצה ואופניים, יערות, אגמים, פארק שעשועים ואיצטדיון עירוני.קצת היסטוריה:
  בשנת 1162 נמסר השטח למשפחה בשם דה פראטו (de Prato) על ידי פרידריך הראשון, קיסר האימפריה הרומית הקדושה. השם "פראטר" מופיע לראשונה בתעודה משנת 1403 בהתייחס לאי בדנובה, הוראת השם התרחבה עם הזמן לשטח הסמוך. בשנת 1560 נרכש השטח על ידי מקסימיליאן השני, שהפך אותו לשטח ציד קיסרי. יורשו, רודולף השני, אסר כניסת אזרחים לשטח. ב-1766 הכריז יוזף השני על השטח כפארק ציבורי פתוח לכל, הוא גם נתן רישיון לפתיחת בתי קפה ובתי בירה בשטח, דבר שסייע להפיכת המקום לאזור בידור ושעשועים. הציד היה מותר בפארק עד 1920. בשנת 1838 נפתחה סמוך לשער הכניסה לפארק תחנת הרכבת הצפונית (Nordbahnhof) ששינתה את שמה ל"כוכב פראטר" (Praterstern) ב-1959.

  בשנת 1873 התקיימה בשטח הפארק התערוכה העולמית של וינה (1873) עבורה נבנה מבנה עגול (רוטונדה), שעלה באש בשנת 1937. כיום נמצא במקום זה מרכז התערוכות (Messegelände). ב-1897 הוקם הגלגל הענק, שהפך את הפארק לאטרקציה בקנה מידה אירופאי. בין 2004 ל-2008 נערכו שיפוצים נרחבים בפארק, שכללו הרחבת קו הרכבת התחתית של וינה אל הפארק והקמת שלוש תחנות לאורכו.

  פארק השעשועים (Wurstelprater)
  פארק השעשועים נפתח ב-1895 ביוזמתו של גאבור שטיינר עם תצוגה שנקראה "ונציה בווינה" שכללה לגונה מלאכותית ואשר דימתה סיור בעיר. מתכנן התצוגה היה האדריכל הציוני אוסקר מרמורק והצייר מוזר. ב-1897 צורף לתצוגה הגלגל הענק, שהיה הגדול באירופה. בתיאטרון פתוח הוצגו אופרטות של פרנץ להאר ואחרים.
  בפארק מעל 250 אטרקציות לילדים ומבוגרים, רכבת הרים, רכבת שדים, מכוניות מתנגשות, קרוסלות, דוכני משחק, רכבת מיניאטורית באורך של 3 ק"מ שעוברת דרך הפרטר פארק הירוק, דיסקוטק מרהיב, מוזיאונים, דוכני מזון, מסעדות מומלצות וגלגל ענק של וינה.

  בכניסה לפארק נמצאת הכיכר המרכזית, הכיכר משמשת מקום מרכזי לאירועים, ירידים ופסטיבלים, בכל עונה מתארח פסטיבל אחר. סמוך לכיכר נמצאת הכניסה לגלגל הענק של וינה וגישה לשלל המתקנים, המייצגים והאטרקציות

  כיום הכניסה לפארק היא חינם, אך יש לשלם בנפרד עבור כל אטרקציה. בנוסף לגלגל הענק מכיל הפארק אטרקציות מקובלות כגון רכבת הרים, רכבת שדים, קרוסלות ופלנטריום. הדמות "קלפאטי" (Calafati), שהיה חלק מקרוסלה בשם "סין הגדולה" בראשית ימי הפארק מהווה את סמלו. מוזיאון קטן מציג את תולדות המקום.
  במתחם פארק השעשועים נמצאים גם מוזיאון מאדאם טוסו, מוזיאון השוקולד, הפלנטריום וכיכר הפסטיבלים.

  ספורט:
  ברחבי הפרטר פארק נערכות פעילויות ספורטיביות, באזור נהר הדנובה תוכלו להפגין את כישוריכם בחתירה בקייק, בשחייה וגלישה בגלשני רוח, שחקני הגולף מוזמנים למועדון הגולף היוקרתי של וינה Freudenau.

  בפארק נערך מרתון וינה והרצים יכולים להתאמן למרתון בשבילי הפארק, רוכבי האופניים ומחליקי הגלגיליות נהנים ממסלולים מיוחדים עבורם. ומעריצי הכדורגל יכולים לעודד את קבוצת הכדורגל של וינה במשחק באצטדיון ארנסט האפל, שבעבר נקרא "אצטדיון פראטר".

  קולינריה בפארק:
  ברחבי פראטר פארק מגוון דוכני מזון מהיר, מסעדות אוכל אוסטרי מסורתי, בתי קפה ובתי בירה איכותית וצוננת. באפשרותכם להנות מנקניקיות עסיסיות עם כוס בירה מרעננת או ארוחת גורמה באחת ממסעדות הפארק.

  הכניסה לפארק השעשועים
  הכניסה הראשית לפארק השעשועים של וינה נמצאת סמוך לתחנת הרכבת התחתית המרכזית, Praterstern, כוכב הפראטר, הכניסה לפארק חינם, אך השימוש באטרקציות ומתקני הפארק בתשלום, עבור כל מתקן ניתן לשלם בנפרד, עלות שימוש נעה בין 1 יורו ל – 5 יורו תלוי באטרקציה המבוקשת.

  שעות פתיחה
  פרטר פארק פתוח ברציפות 7 ימים בשבוע, שעות הפעילות של האטרקציות תלויה במזג האוויר ועונות השנה, בקיץ הפארק פתוח עד לשעה 23:00 בלילה, בתקופת החורף עד השעה 19:00 בערב ובחגיגות הסילבסטר עד לשעות הקטנות.

  הגעה לפארק:
  תחנת Praterstern הכוללת את קווי המטרו U1 האדום ו-U2 הסגול.
  חשמליות קווים 2, 5, O.
  אוטובוסים קווים 5B, 80A ורכבות פרבריות.
  ניתן גם להגיע למרכז הפארק באמצעות חשמלית קו 1.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

תגובה אחת בנושא “4 האטרקציות שאתם לא רוצים לפספס בוינה 😍”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

😱

ב-$99 גם לכלב שלך תרצה לקנות כרטיס טיסה

חדש! קבלו למייל טיסות עד $99 שלא מתפרסמות בשום מקום!

אז לאן בא לך לטוס?